Jak zapewnić bezpieczeństwo ochrony danych w formie elektronicznej
Jak zapewnić bezpieczeństwo ochrony danych w formie elektronicznej
24 lipca, 2018
Rozszerzenia domen .gr oraz .hn
Rozszerzenia domen .gr oraz .hn
12 października, 2018
Pokaż wszystkie

Rozszerzenia domen .ht, .ht oraz .ie

Rozszerzenia domen .ht, .ht oraz .ie

Domena .ht

Domena .ht to domena, która została przyporządkowana do Republiki Haiti – państwa znajdującego się w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim. Haiti to najbiedniejszy kraj na zachodniej półkuli. Ludność, w połowie poniżej 20 roku życia, utrzymuje się głównie z rolnictwa w przydomowych gospodarstwach. Domena może być zarejestrowana zarówno przez osoby fizyczne jak i przez firmy z dowolnego kraju. Dozwolone są dowolne nazwy domen w adresie .ht (również słownikowe), jednak rejestr nazw internetowych na Haiti może być w posiadaniu listy nazw zabronionych, wtedy niemożliwe będzie ich zarejestrowanie. Domenę .ht zarejestrujesz pod adresem https://www.cal.pl/domena-ht.

Domena .gs

Jest to domena krajowa przyporządkowana do Georgii Południowej i Sandwichu Południowego – jest to brytyjskie terytorium zamorskie na Oceanie Atlantyckim w pobliżu koła podbiegunowego. Wyspy te są praktycznie niezamieszkałe ze względu na mroźny polarny klimat. Domena ta wykorzystywana jest na przykład przez strony blo.gs czy meetin.gs. Domenę .gs zarejestrujesz pod adresem https://www.cal.pl/domena-gs.

Domena .ie

Jest to domena krajowa najwyższego poziomu przypisana do Irlandii – państwa na wyspie o tej samej nazwie. Irlandię otacza Ocean Atlantycki. Kraj ten, to jedno z 25 najbogatszych krajów świata, a gospodarka jest najszybciej rosnącą w Unii Europejskiej. Domenę .ie nie jest jednak tak łatwo zarejestrować, muszą zostać spełnione pewne warunki. Firmy zarejestrowane w Irlandii muszą przy rejestracji dostarczyć dokumenty rejestracyjne firmy oraz skan dowodu/paszportu osoby do kontaktu. Firmy zagraniczne (w tym również polskie), które posiadają lub nie posiadają znaku towarowego powinny dostarczyć dokumenty rejestracyjne firmy, list intencyjny potwierdzający chęć nabycia domeny .ie oraz utrzymywania kontaktów handlowych w Irlandii lub z Irlandczykami, faktury sprzedaży do Irlandii. Jeśli chodzi o osoby prywatne, muszą one na stałe rezydować w Irlandii i mogą zarejestrować jedynie domeny zgodne z ich nazwiskiem lub nazwiskiem i imieniem. Przy rejestracji jest wymagane dostarczenie irlandzkiego lub brytyjskiego paszportu, prawa jazdy lub aktu urodzenia. W przypadku prywatnych domen (które mogą zarejestrować tylko obywatele Irlandii lub Irlandii Północnej) muszą być one zarejestrowane zgodne z nazwiskiem bądź też nazwiskiem i imieniem. Trzeba jednocześnie pamiętać, że nie można rejestrować domen wyłącznie z nazwiskiem, wyłącznie z imieniem i wyłącznie pseudonimu. Rejestrując domenę trzeba również przestrzegać następujących zasad: nazwa musi się składać z minimum 3 a maksimum 63 znaków i mogą to być tylko znaki z zakresu A-Z, cyfry 0-9 oraz znak myślnika; myślnik nie może występować na drugiej i trzeciej pozycji jednocześnie, nazwa nie może też rozpoczynać się ani kończyć myślnikiem. Warto również zaznaczyć, że rejestr domen .ie zabrania ich odsprzedaży. Domenę .ie zarejestrujesz pod adresem https://www.cal.pl/domena-ie.